Walentynkowe wyznania miłości

facet z różamiCzasami bywa tak, że zakochana osoba nie ma odwagi powiedzieć o swoich uczuciach. Dobrą okazją, żeby w końcu wyznać miłość są Walentynki.

W tym dniu pary wymyślają różne ciekawe sposoby wspólnego spędzenia czasu, a osoby które jeszcze nie są w związku, ale myślą o kimś zastanawiają się jak to przekazać. Można po prostu powiedzieć o swoim zakochaniu. Jednak trzeba mieć trochę odwagi. Poza tym istnieją różne inne sposoby wyznawania miłości. Jak to zrobić?

Jednym z dosyć popularnych jest wręczanie sobie kartek walentynkowych. Już jakiś czas przed Dniem Zakochanych można je kupić właściwie wszędzie. Zwykle są czerwone lub różowe. Najczęściej pojawiające się motywy to serduszka, kwiaty, zakochane pary. Wiele kartek ma już w środku gotowe życzenia, jednak na pewno lepiej wybrać taką w której jest miejsce na napisanie czegoś od siebie. Jeżeli wyznanie miłości ma być prawdziwe i szczere warto zrobić to własnymi słowami. Osoba, która dostanie kartkę na pewno doceni wysiłek włożony w napisanie czegoś specjalnie od siebie. Niektórzy nie potrafią napisać wprost o swoich uczuciach i układają miłosne wierszyki. Zabawna rymowanka również może być romantyczna. Oczywiście poważny wiersz to także bardzo dobry sposób wyznawania miłości. Jedni próbują układać je sami, inni szukają w tomikach wierszy ulubionych poetów lub w Internecie. To także wymaga trochę czas i wysiłku, który powinien zostać doceniony. Najbardziej wartościowe kartki są przechowywane w szufladzie całymi latami. Potem oglądają je dzieci a nawet wnuki. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się e-kartki. To szybki i łatwy sposób przesłania ukochanej osobie życzeń walentynkowych. Znalezienie najładniejszej kartki może chwilę potrwać, za to wiadomo że zostanie na pewno dostarczona do adresata. W końcu wysyła się ją osobiście za pośrednictwem Internetu.

Innym raczej nowoczesnym niż tradycyjnym sposobem wysyłania wyznań i życzeń w Dniu Zakochanych jest pisanie walentynkowych smsów. Dzisiaj już raczej każdy ma telefon komórkowy, od strony technicznej nie jest to więc w ogóle skomplikowane. Ewentualny problem dotyczy treści. Co i jak napisać, żeby wzruszyć ukochaną osobę i otrzymać miłą odpowiedź? Tutaj także można posłużyć się jakimś cytatem, ale wiadomości smsowe nie powinny być zbyt długie. Chodzi więc o to, żeby w lapidarny sposób ująć prawdziwe uczucia. Nie zawsze jest to łatwe zadanie i bywa, że układanie walentynkowego smsa trwa kilka godzin. Jednak na pewno warto trochę pogłówkować i sprawić komuś miłą niespodziankę. O efekcie wysłanej wiadomości można się szybko przekonać. Jeśli przyjdzie ciepła odpowiedz to znaczy, że odbiorca smsa się ucieszył.