Łatwe i pomysłowe dekoracje na Boże Narodzenie

dekoracje świąteczneBy poczuć magię świąt, istotną kwestią jest jak udekorujemy własne mieszkania i domy na Boże Narodzenie. Wydawałoby się mało ważne drobiazgi potrafią zmienić nastrój i wprowadzić nas w radosny stan. W takim otoczeniu przyjemniej świętować, spotykać się w gronie rodzinnym, składać sobie życzenia i wypoczywać. Kilka gałązek jemioły, pod którą tak chętnie się całujemy, pachnący świerkiem stroik z błyszczącymi dodatkami i zapaloną świecą – to wszystko czyni Boże Narodzenie wyjątkowym. Podobnie jak choinka, bez której większość z nas absolutnie nie wyobraża sobie zasiadać do stołu wigilijnego. Niezależnie czy będzie to drzewko żywe czy sztuczne, musi być pięknie przybrane.

Specjalistami w tej dziedzinie są niewątpliwie dzieci. One najlepiej wiedzą, co, gdzie i w jakiej formie zawiesić na zielonych iglastych gałązkach. Uwielbiają różnorodność i z właściwą sobie pasją potrafią godzinami przesiadywać, przygotowując kolorowe ozdóbki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby i dorośli dołączyli do swych pociech i odświeżyli nieco swą pamięć, dotyczącą ręcznego wykonywania bibelocików na choinkę. Tradycja samodzielnego przygotowywania dekoracji choinkowych odżywa na nowo. Można się o tym przekonać, przeszukując strony internetowe, pełne ciekawych pomysłów na upiększenie domostwa jak i drzewka bożonarodzeniowego. Pośród nich znajdują się ozdoby z makaronu i masy solnej, czyli tego, co mamy pod ręką w kuchennych szafkach. Odrobina wysiłku i wyobraźnia sprawiają, że z tak niepozornych składników powstają prawdziwe cudeńka. Makaron w postaci muszelek, kokardek, rurek, gwiazdek i kółeczek sprawdza się bardzo dobrze przy tworzeniu złotych i srebrnych aniołków oraz różnokształtnych zawieszek choinkowych, a ile przy tym zabawy!

Samodzielnie wykonane zdobienia na Boże Narodzenie cieszą najbardziej, a ponadto nie trzeba przeznaczać na nie zbyt dużych nakładów pieniężnych. Można wybrać się na spacer do lasu i tam znaleźć potrzebne materiały: szyszki, suche liście, gałązki, które pokryte brokatem lub srebrną farbą akrylową, będą się okazale prezentować. W żadnym wypadku nie można zapomnieć o stroiku. Istnieje wiele ciekawych propozycji na zrobienie pięknego stroika: takiego typowego z gałązek świerkowych lub też w postaci girlandy, jaka nadaje się do zawieszenia na drzwiach wejściowych. W tym celu warto wykorzystać suszone owoce, liście, ręcznie malowane bombki i ozdobną święcę lub w wersji zawieszanej kolorowe wstążki. Każdy taki element w domu to powód do dumy i świąteczne samopoczucie domowników.