Kwiaty dla Pań z okazji Dnia Kobiet

Upominki z okazji Dnia KobietKiedy zbliża się 8 marca tłum mężczyzn rusza w kierunku kwiaciarni w celu zakupu odpowiednich kwiatów dla swoich kobiet. Czy jednak do końca wiedzą oni jakimi kryteriami powinni się kierować przy takim wyborze ? Inny rodzaj kwiatów powinien zostać podarowany żonie czy narzeczonej, jeszcze inny matce, babci, ciotce, siostrze, przyjaciółce czy nawet szefowej.

Odpowiedni bukiet dla żony, narzeczonej lub dziewczyny będzie składał się z kwiatów, które symbolizują uczucie szczerej miłości i namiętności. Jak najbardziej na miejscu będą tutaj czerwone różne lub tulipany. Róże (szczególnie czerwone) symbolizują gorącą miłość przepełnioną namiętnością.

W pracy natomiast, kiedy naszym przełożonym lub szefem jest kobieta, warto pomyśleć o zakupie chociażby symbolicznego kwiatka z okazji święta kobiet. Dotyczy to również naszych koleżanek w tym miejscu. Najlepiej, aby było to coś bardzo stonowanego, utrzymanego w łagodnych kolorach, a zarazem eleganckiego. Hiacynt jako symbol pokoju i władzy sprawdza się tutaj idealnie.

Dla kobiet z rodziny (mama, babcia, siostra, kuzynka czy ciotka), powinniśmy dobierać kwiaty w zależności od ich wieku i upodobań. Kwiaty doniczkowe, goździki, tulipany w dowolnym kolorze lub lilie to idealne rozwiązanie. Tulipany są bowiem symbolem oddania i zrozumienia. Najlepiej kiedy kwiat jest delikatny i koniecznie w jasnym kolorze. Jasne płatki na Dzień Kobiet wyrażają radość, a w tym dniu odgrywa ona kluczowa rolę.

Kwiaty dla kobiety powinno dawać się w liczbie nieparzystej i jest to fakt niezwykle istotny. Jednak nie ilość, ale sam sposób ich wręczenia jest tutaj najważniejszym (np. kartka z życzeniami dla kobiety).

Dodaj komentarz