Konkursy na Święto Kobiet

konkursy-dla-kobietChociaż dzień kobiet jest świętem kojarzonym przez większość z nas z czasami Polski Ludowej, to mimo to, decydujemy się na jego obchodzenie. Dzień ten jest bowiem wspaniałą okazją do składania życzeń wszystkim kobietom, zarówno tym starszym, jak i nieco młodszym. W tym dniu miłym gestem są nie tylko same życzenia, ale także drobne upominki dla koleżanek z klasy lub pracy. Dzień kobiet jest świętem obchodzonym zarówno w zakładach pracy, jak i w wielu szkołach.

Tradycyjnie w dniu ósmego marca w wielu klasach przygotowywane są przedstawienia z okazji dnia kobiet. W organizowaniu szkolnych apeli oraz kabaretów biorą udział oczywiście chłopcy pod nadzorem nauczycieli. Zazwyczaj takie apele są utrzymywane w dość humorystycznym tonie, podczas których wykorzystywany jest śmieszny scenariusz na szkolne przedstawienie.

Spotkania te mają na celu uświadamianie, że życzenia oraz kwiaty należą się nie tylko koleżankom, ale również mamom, nauczycielkom, siostrom oraz babciom. Wszystkie te osoby zasługują na modne kartki, życzenia, smsy. W wielu szkołach w dniu kobiet organizowane są także różne konkursy.

Najbardziej znanym konkursem na dzień kobiet w szkole jest wybieranie najfajniejszej dziewczyny. Dzień kobiet w klasie może być także świętowany poprzez wykonywanie różnych zadań, które oceniane są oczywiście przez chłopaków, zasiadających w jury. Zwyciężczyni takiego konkursu powinna zostać obsypana nagrodami, ale warto wiedzieć, że drobne upominki powinny zostać wręczone wszystkim dziewczynkom w klasie. Zorganizowanie dnia kobiet w szkole nie jest łatwe, ale na szczęście pomysłów na rozmaite konkursy nie brakuje. Można również zdecydować się na przeprowadzenie konkursu karaoke bądź postawić na zadania, których wykonanie będzie wymagało posłużenie się fizyczną sprawnością. Takie zabawy są doskonałą okazją do świętowania dnia kobiet, składania dziewczynom życzeń oraz do wręczania drobnych podarunków.

Znanym zwyczajem związanym z obchodzeniem święta kobiet jest wysyłanie dziewczętom kolorowych kartek z życzeniami. Takie kartki mogą być także rozsyłane na terenie szkoły (na przykład mogą być one wręczane za pośrednictwem chłopaków ze szkolnego samorządu). W niektórych szkołach kultywuje się z kolei przekazywanie życzeń poprzez megafon. W dniu ósmego marca w ten sposób mogą być czytane zarówno zabawne wierszyki dla pań, jak i najpiękniejsze wiersze o kobietach. Na przerwach z kolei dziewczynom można puszczać zagraniczne i polskie piosenki o kobietach, które także będą wyrazem pamięci o ich święcie.

Dodaj komentarz