Jak świętować Dzień Chłopaka, czyli krótki poradnik dla każdej dziewczyny

Niespodzianki z okazji Dnia ChłopakaDzień Chłopaka wydaje się takim niepozornym dniem, niby nie jest to wielkie i poważne święto, ale z drugiej strony, nie wypada o nim zapomnieć. Panowie przecież też pamiętają o Dniu Kobiet, wręczają koleżankom lub swoim ukochanym kwiaty, słodycze, bombonierki. Panie mogą się odwdzięczyć i w Dniu Chłopaka lub w Dniu Mężczyzny (czyli 30.09 lub 10.03) odwdzięczyć się tym samym. Sposobów na świętowanie Dnia Chłopaka jest naprawdę mnóstwo. Najważniejsze, to dobrać odpowiednie do preferencji chłopaka oraz do więzi, jaka nas łączy.

Oczywistym jest, że inaczej zorganizujemy dzień chłopaka dla męża lub narzeczonego, a inaczej dla taty lub kolegów z pracy.

Ważnym aspektem Dnia Chłopaka (lub Dnia Mężczyzny, w zależności co świętujemy) są prezenty. W tym dniu nieważna jest cena i wielkość oraz wartość prezenty, ale przede wszystkim pamięć. Czasem najlepszym prezentem są życzenia i wspólnie spędzony czas, np. kolacja lub kino. Można zorganizować ten dzień tak, jak na przykład świętujecie rocznicę. Jeśli pogoda na to pozwoli można urządzić sobie kolację na łonie przyrody, czyli zorganizować piknik. 30.09 często jeszcze gości u nas piękna, złota jesień, którą warto wykorzystać.

Kwestia prezentów może wydawać się ciężka, ale to tylko pozory. W gruncie rzeczy kupno odpowiedniego prezentu wcale nie jest takie skomplikowane. Po pierwsze, trzeba sobie zadać pytanie: jaki rodzaj prezentu chcemy kupić i komu? Mężowi, tacie czy narzeczonemu można podarować coś droższego, popularne ostatnimi czasy się męskie gadżety i różnego rodzaju akcesoria, np. sportowe, komputerowe, samochodowe. Warto wcześniej dopytać czy pan, którego chcemy obdarować czegoś nie potrzebuje i zaskoczyć go wtedy miłą niespodzianką. Tata z pewnością ucieszy się z telefonu i odwiedzin, można mu przy tym podarować butelkę ulubionego wina lub piwa. Najlepiej oczywiście podpytać wcześniej samego tatę lub mamę, czy coś nie jest potrzebne lub czy po prostu nie ma jakiegoś marzenia. Może warto tacie zafundować bilet na mecz ulubionej drużyny? Kolegom z pracy można podarować dobre wino, zaprosić na fajną kolację lub do kina, upiec ciasto lub kupić jakieś ulubione słodycze. Najważniejsza jest pamięć i miłe gesty w tym dniu.

Warto pamiętać, że Dzień Chłopaka to święto nieoficjalne, na luzie, nie wymaga formalnych życzeń, wręcz przeciwnie: to święto na luzie, najważniejsze, aby w tym dniu miło spędzić czas zarówno w szkole, pracy, jak i w domu. Dzień Chłopaka to po prostu fajny dzień, który można zaplanować wcześniej, ale i bez planowania czegoś szczególnego można sprawić, aby panowie w tym dniu poczuli się ważni i potrzebni.