Jak składać życzenia świąteczne?

życzenia świąteczneNie wiecie w jakiej formie złożyć życzenia na święta Bożego Narodzenia? Spokojnie, to naprawdę nic trudnego. Przeczytajcie ten krótki poradnik, a już nigdy więcej nie staniecie przed podobnym problemem.
Życzenia można wysłać na wiele sposobów. Oto niektóre z nich:

SMS
Najprostsza i najszybsza forma złożenia życzeń. Do tego również stosunkowo tania. Wystarczy napisać kilka szczerych słów lub znaleźć gotowy tekst na stronie internetowej lub propozycja dla bardziej ambitnych – w jakiejkolwiek książce z życzeniami. Niestety w tym wypadku musimy się ograniczyć jedynie do tekstu i ewentualnie emotikonów.
Jeśli chodzi o ilość znaków również mamy pewne ograniczenia, bowiem trudno pisać sms na 1000 znaków. Nie byłoby to przyjemne ani dla nadawcy, ani dla odbiorcy. Pierwszy musiałby spędzić długie minuty na pisaniu, drugi zaś na czytaniu. Z tego też prostego powodu teksty przesyłane przy pomocy telefonu z reguły należą do krótkie smsy ze świątecznymi życzeniami.

E-MAIL
Tutaj pole do popisu jest większe. Do tekstu życzeń możemy bowiem dołączyć np. elektroniczną kartkę świąteczną. Wtedy wystarczy nawet krótka wiadomość tekstowa, którą możemy dołączyć jako element e-kartki lub jako osobny fragment e-maila.
W tym wypadku nie musimy się również ograniczać jeśli chodzi o ilość tekstu. Oczywiście nie jest powiedziane, że jest to przymus. E-mail również może być krótki. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań osoby siedzącej przed komputerem.

OSOBISTE ZŁOŻENIE ŻYCZEŃ
Według niektórych jest to najtrudniejszy sposób składania oraz co życzyć bliskim na święta. Dlaczego? Jako powód podają m.in. fakt, że gdy dochodzi do spotkania twarzą w twarz można się zbytnio zdenerwować i po prostu zaciąć się w sobie. Dlatego jeśli już zdecydujemy się na tą ewentualność musimy wcześniej dokładnie przygotować w głowie to co chcemy powiedzieć. Jeśli przyłożymy się do wykonania tego zadania nie mamy się czego obawiać przy osobistym kontakcie.

TELEFON
Nie zawsze jednak mamy możliwość porozmawiania z drugą osobą w cztery oczy. Aby jednak nasze życzenia nie straciły osobistego charakteru (co niestety może się stać przy pierwszych dwóch możliwościach) mamy jeszcze jedno wyjście: zadzwonić i złożyć życzenia przez telefon. Jest to rozwiązanie pośrednie pomiędzy wysłaniem wiadomości a osobistym składaniem życzeń.

To tylko cztery możliwe sposoby złożenia życzeń. Starałam się wybrać te najpopularniejsze, jednak jeśli ktoś chce być bardziej oryginalny z pewnością nie będzie miał problemów ze znalezieniem innych opcji na stronach internetowych. Wystarczy odrobina chęci, czasu i oczywiście dostęp do internetu.