Dzień Teściowej

święto teściowejKochanie, pamiętasz jakie święto wypada piątego marca? – pyta niewinnie żona. – Ależ oczywiście – odpowiada mąż, a w jego głowie rodzi się gorączkowa myśl: „O czym ona mówi? Piąty marca? Przecież to zwykły dzień.“ I natychmiast biegnie do komputera, żeby to sprawdzić. Co tam znajduje? Oczywiście informację, że ta data to Dzień Dentysty („chyba o to jej nie chodziło?“) i Dzień Teściowej („Bingo! Jestem genialny“).
Po chwilowej euforii nad własną przebiegłością przychodzi czas na kolejny problem, zawierający się w krótkim, zaledwie dwuskładnikowym, ale jakże wymownym pytaniu: „Co teraz? Przecież nie mogę przeżyć tego dnia jak każdego innego. Już żonka by zadbała o to, żebym w ogóle go nie przeżył. Zadręczyłaby mnie wyrzutami, że zapomniałem o jej mamusi. Muszę coś wymyślić. Tylko co?“ – myśli mężczyzny nie dają mu spokoju.
A wystarczyłoby spokojnie usiąść i przeczytać kilka poniższych wskazówek. Tak więc, mężczyzno, mówię do Ciebie: uspokój się i skup swoją uwagę na czytaniu, a które zajmie Ci nie więcej niż dziesięć minut, a rozwiąże Twój ogromny problem, przed jakim właśnie stoisz.

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiednich życzeń dla mamusi. Celowo nie użyłam słowa „napisanie“, bo na takie poświęcenie ciężko liczyć ze strony mężczyzny. Szkoda marnować cennego czasu na układanie własnych życzeń, jeśli ktoś zrobił to wcześniej i jeszcze był na tyle miły, że wrzucił je do internetu. Kiedy życzenia są już wybrane trzeba zdecydować się jaką drogą je dostarczyć. Najlepiej byłoby zrobić to osobiście, jednak jeśli panicznie boisz się konfrontacji z rodzicielką swojej żony zadzwoń lub, idąc na całkowitą łatwiznę, wyślij sms z życzeniami lub elektroniczną kartkę dla teściowej.

Minimum już zostało wykonane. Może by tak jednak troszkę zaszaleć i kupić prezent dla teściowej? Przecież nie musi to być od razu nowy sprzęt kuchenny, wystarczy drobiazg. Liczy się gest. Jeśli nie mamy żadnego pomysłu postaw na prezent uniwersalny, czyli kwiaty. Nie ma możliwości, żeby ten podarunek był nietrafiony.

Jesteś już przygotowany psychicznie na ten świąteczny dzień? Jeśli tak to możesz się trochę zrelaksować i pośmiać z żartów o kochanych teściowych. Tylko pamiętaj, żeby żadnego z nich nie zacytować przy mamusi swojej połowicy. Wtedy całe przygotowania poszłyby na marne. Chyba, że teściowa ma dystans do siebie oraz poczucie humoru i uśmieje się do rozpuku z Twojego dowcipu. Nie warto chyba jednak ryzykować poczucia na sobie wzroku żony mówiącego: „Obraziłeś moją mamusię! Wyprowadzam się do niej!“. Bądź miły dla teściowej, jeśli nie na co dzień, to chociaż w ten jeden wyjątkowy dzień – Dzień Teściowej.

Dodaj komentarz