Dzień Chłopaka

Dzień chłopakaDzień chłopaka obchodzony jest 30 września. Choć jest to święto najbardziej popularne wśród nastolatków, to coraz częściej również i dorośli chętniej obchodzą dzień chłopaka, gdyż jest to bardzo miły zwyczaj. Wówczas wręcza się panom w każdym wieku symboliczne upominki.
Warto widzieć, że w innych krajach Dzień Chłopaka obchodzony jest w innym terminie niż ma to miejsce w Polsce. Na Malcie Dzień Chłopaka świętowany jest 7 lutego, w Rosji, na Ukrainie oraz Białorusi – 23 lutego, w Wielkiej Brytanii i Irlandii – 5 kwietnia, w Japonii – 5 maja, w Brazylii – 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Indiach 19 listopada, w Kanadzie – 25 listopada.
Dzień chłopaka jest poniekąd odpowiednikiem Dnia Kobiet, również i mężczyźni chcą mieć swoje święto. Warto wiedzieć, że w Polsce 10 września w kalendarz wpisał się Dzień Mężczyzny. Dzień Chłopaka to święto stosunkowo nowe. Po raz pierwszy obchodzone było w 1999 na wyspach Trinidad i Tobago.
30 września warto złożyć swoim mężczyznom – chłopakowi, narzeczonemu, mężowi czy też synowi – życzenia. Można również dołączyć drobny upominek. Zapewne taki gest będzie doceniony. Będzie też wyrazem pamięci o swoim mężczyźnie. To miłe święto, dlatego też nie powinno się o nim zapominać.

 Jak obchodzić dzień chłopaka?
Wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, a także szkół średnich przyjął się zwyczaj obdarowywania chłopców. Zazwyczaj dziewczęta  wręczają swoim kolegom z klasy drobne upominki . Mogą to być breloczki do kluczy, kubki czy też coś innego. Jeśli jednak nie można wręczyć prezentu osobiście, wówczas świetnym pomysłem będzie wysłanie wesołego wierszyka za pośrednictwem telefonu komórkowego lub też poczty elektronicznej. Tego typu wierszyków-życzeń dostępnych jest naprawdę dużo.
Wątpliwościom nie podlega fakt, że Dzień Chłopaka jest świętem, które przede wszystkim rozpowszechniane jest przez media. Wciąż jest jednak wiele osób, które o tym szczególnym dla panów dniu nie wie.
Zapewne znaczna liczba kobiet w różnym wieku już na kilka dni przed Dniem Chłopaka zastanawia się co podarować swojemu mężczyźnie. Zadanie jest ułatwione wówczas, gdy chcemy coś podarować osobie bliskiej, którą dobrze znamy. Więcej kłopotu przysporzyć może kupno prezentu, jeśli chcemy go wręczyć koledze, o którym nie wiem zbyt dużo i nie do końca wiemy, co go zadowoli i sprawi mu przyjemność.
Dzień Chłopaka to równie szczególne święto jak Dzień Kobiet. W związku z tym żadna pani nie powinna 30 września zapominać o swoim mężczyźnie. Warto w tym dniu złożyć choćby życzenia. Miłym akcentem będzie również wręczenie, np. czekoladek.