Pomysły na zabawy andrzejkowe

wróżby andrzejkoweChoć listopad nie jest miesiącem szczególnie sprzyjającym zabawie, nie tylko ze względu na stan pogodowy, ale również na nostalgiczną aurę, która mu towarzyszy, to jednak i w tym czasie znajdziemy wspaniałą okazję, by nieco się zrelaksować i odprężyć- wbrew temu, co za oknem. Taką okazją są oczywiście obchody Andrzejek urządzane w ostatnie dni listopada, które z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę zagorzałych wielbicieli. Dlaczego tradycja obchodzenia andrzejek jest wciąż żywa?

Czemu, tak właściwie, trudno się dziwić- w końcu Andrzejki są gwarancją przeżycia wielu radosnych chwil i znakomitej, całonocnej zabawy za sprawą tradycyjnych andrzejkowych zwyczajów. A przyznajmy szczerze, kiedy na dworze szaruga, chłód i niezbyt przyjemna atmosfera, należy chwytać każdą odrobinę szczęścia, którą podsyła los i nie inaczej jest w tym przypadku. Zatem, jeśli tylko nadarza się okazja do świętowania, zarówno na Andrzejki, jak i w obliczu innego wydarzenia, to korzystajmy z niej!

Żeby zaś naprawdę przyjemnie spędzić Wigilię św. Andrzeja, wystarczy odrobina wyobraźni i szczypta szaleństwa, a do tego choćby niewielka garstka ludzi, którzy mają ochotę na wieczór z wróżbami. A tych jest co niemiara. Można rzec: do wyboru, do koloru, toteż czeka nas pełna wrażeń i emocji noc, która rozjaśni nam ciemne zakamarki przyszłości, jaką zgotował dla nas los. A poznanie tego, co przyniesie czas, jest doprawdy kuszącą możliwością, której niemal nie sposób się oprzeć. Wróżby z lanym woskiem, butami, kośćmi, papierowymi bilecikami, butelką i innymi, przeróżnymi akcesoriami, dostarczą nam multum informacji, których autorami będziemy przede wszystkim my sami- o resztę zaś zadba po prostu łut szczęścia.

Istnieje naprawdę mnóstwo bardzo popularnych i znanych wróżb andrzejkowych, z których możemy skorzystać w listopadową noc i mieć pewność, że każda dostarczy tak samo dużej dawki uśmiechu i dobrego humoru. A przecież, właśnie o to chodzi- by dobrze się bawić i dobrze się czuć. Efekt ten wzmocnimy dodatkowo przez wypowiadane dla siebie i składane innym życzenia, które wprowadzą niepowtarzalną atmosferę życzliwości, a tym samym ogrzeją nasze serca w tę zimną, listopadową noc. „Koncert życzeń”, to idealne podsumowanie istoty i sensu obchodzenia Andrzejek. Wierszyki, rymowanki, popularne powiedzenia czy przysłowia użyte jako ich treść, będą stanowić bardzo mocny akcent, który uczyni ów koncert naprawdę wspaniałym wydarzeniem. Niezapomnianym, zabawnym, niezwykle sympatyczny i… godnym powtórzenia za rok.